layout element
Mood image  

FAQ

 

CareMed Poliçeleri

CareMed yolculuğuma uygun yurtdışı sağlık sigortasını sunuyor mu?
CareMed Sigorta Poliçeleri, her uyruktan üniversite öğrencileri, Au Pair'ler, stajyerler, dil talebeleri, turistler ve dünyayı keşfe çıkanlar için birebirdir. Destinasyonunuz neresi olursa olsun, 65 yaştan küçük iseniz ve yolculuğunuz esnasında düzenli bir işte çalışmayacaksanız, CareMed'de size uygun sigorta vardır!

CareMed sigortalarının yaptırılması için yaş sınırı var mıdır?
65 yaşından küçük herkes CareMed sigortası yaptırabilir.

Hizmetlerde sınırlama var mıdır?
Tüm CareMed poliçelerinin sınırsız bedellidir. Ancak bunlar seyahat sigortaları olduğu için, poliçe şartlarımızda bazı kısıtlamalar ve belirli tedaviler için istisnalar mevcuttur. Ayrıntılı bilgileri komple sigorta hizmet tanımlarımızda bulabilirsiniz.

Yurtdışında bulunduğum süre içinde çalışacağım. CareMed sigortasının güvencesi çalışma saatleri boyunca da geçerli midir?
Yurtdışında ücret karşılığı çalıştığınız esnada sigorta güvenceniz geçerli değildir. Ancak işiniz örneğin Au Pair faaliyeti veya staj gibi karşılığında sadece cüzi miktarda ücret ödenen ve işverenin çalışan kişiyi sigortalamadığı bir iş ise, bu tür bir çalışma esnasında sigorta güvenceniz tüm kapsamıyla geçerli olur. Sigorta güvenceniz ayrıca ABD'ye giriş için verilen J-1, J-2 ve H2B vizeleri veya Avustralya ya da Yeni Zelanda'ya giriş için verilen Working Holiday vizesi çerçevesinde gösterilen çalışma faaliyetleri esnasında da geçerlidir.

Maksimum sigorta süresi var mıdır?
Poliçe türüne bağlı olarak maksimum sigorta süresi 24 aydır. Sigortanız hakkında detaylı bilgiler alabilmek için lütfen tarife hesaplayıcısından yararlanınız. Sonrasında. Daha sonra sigortayı güncel sigorta şartlarına göre uzatmak mümkündür.

CareMed sigortası vize başvurularımda kabul edilir mi?
CareMed sigortaları vize başvurularınız için kabul edilir. Sigorta poliçelerimiz, Avrupa Konseyi'nin Schengen Vizesi için belirlediği tüm kriterlere ve ABD'ye giriş için verilen J-1 vizesinin tüm şartlarına uygundur.

Ailece veya gruplar halinde sigortalı olmak mümkün mü?
CareMed'de ailece sigortalı olmanız mümkün değildir, ancak ailenin tüm fertleri ayrı ayrı sigortalanabilir. 5 kişiden büyük bir grup için başvuru yapmak isterseniz, başvuru sürecini sizin için kolaylaştırabilmemiz için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Başvuru

Birden fazla ülkeye mi seyahat ediyorsunuz?
Kuzey Amerika'nın dışında bulunan ülkelere seyahat edecekseniz, lütfen gideceğiniz esas ülkeyi belirtiniz. Dünya çapında ABD ve Kanada hariç tüm ülkelerde sigortalısınız.

ABD ve Kanada dahil birden fazla ülkeye seyahat edecekseniz, lütfen gideceğiniz yer olarak 'dünya çapında' (worldwide) belirtiniz.

Hangi ödeme yöntemlerini kullanabilirim?
Toplam meblağı tek çekimde kredi kartıyla ya da Alman bir bankadaki hesabınızdan aylık olarak ödeme emri ile ödeyebilirsiniz.

Sigorta onayı ne zaman elime geçer?
Sigorta onayınızı, sigorta başvurunuz tamamlandıktan hemen sonra kendiniz bastırabilirsiniz. Tüm belgeler ayrıca belirttiğiniz e-posta adresine de yollanacaktır.

CareMed sigortamı uzatabilir miyim?
Sigortanızı güncel sigorta şartlarına göre uzatmanız mümkündür. Lütfen bu durumda, daha önce baş göstermiş hastalıkların müteakip sigorta döneminde sigorta kapsamının dışında tutulacağını dikkate alınız. Bize bir e-posta (info@caremed-travel.com) yazınız . Sigorta kurumu uzatmayı kabul eder etmez, sigorta onayı size e-posta ile gönderilecektir.

Yolculuğum erken biterse, artan primler bana iade edilecek mi?
Lütfen yolculuğunuzun yeni bitiş tarihini öğrenir öğrenmez bildiriniz. 60 günlük bir bekleme süresinden sonra 15,00 Avro / 17,00 Dolar tutarında bir işlem meblağı kesilerek kalan primleriniz size iade edilir.

Vizemi alamadım. Sigortayı iptal etmem mümkün mü?
Sigorta süresi başlamadan önce, sigortanın neden bildirmeksizin iptal edilmesi mümkündür. Bunun için iptal isteğinizi e-posta ile bildirmeniz yeterlidir (info@caremed-travel.com).

Zarar durumu/Acil durum

Katkı payı nedir?
Sigorta poliçenizde bir katkı payı öngörülmüşse, yaralanma veya hastalık başına bu meblağı kendiniz ödersiniz.

Acil durumlarda ne olacak?
CareMed Sigorta planınız, dünya çapında 24 saat acil çağrı servisimiz olan CareMed Assist hizmetini içerir. Bu telefon altında birçok dilde yardım ve bilgi alabilirsiniz. Telefon numarasını sigorta onayınızda bulabilirsiniz. Ayrıca her sigortalıya bir kullanıcı hesabı açılacaktır. İnternet sitemiz www.caremed-insurance.com/login altında, acil durumlarda yapılması gerekenler ve zarar bildirimleri ile ilgili detaylı talimatları bulabilirsiniz.

Gitmem gereken belirli doktorlar var mıdır?
Doktor/hastane seçiminde serbestsiniz.

ABD'de seyahat ediyorsanız, "First Health Network" üyesi bir doktor ya da hastaneye başvurmanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde ek masrafların oluşmasını önlemiş olursunuz. Uygun doktorların adres listesi için internet sitemiz olan www.caremed-assistance.com adresinde 'Sözleşmeli Doktor Ara' bölümüne bakınız ya da CareMed Assist'i arayınız.

Zarar bildirimi nasıl yapacağım?
Lütfen tedavinin yapıldığı tarihten itibaren en geç 60 gün içinde aşağıda sayılan belgeleri ilgili zarar bildirim ofisine gönderiniz:
Sigortalının doldurulmuş Zarar Bildirim Formu
Aynı zarar vakıası ile ilgili olan tüm fatura ve makbuzların asılları
Tedaviyi yapan doktorun raporu ile varsa ameliyat raporları, laboratuar ve röntgen evrakları, vs.
Daha fazla açıklamalar ile iletişim bilgilerine kişisel kullanıcı hesabınızı kullanarak www.caremed-insurance.com/login adresi altında bulabilirsiniz.

Tedavi ücretlerini emaneten ben mi ödeyeceğim?
Lütfen size tedavi uygulayacak olan doktora / hastaneye CareMed sigortalı olduğunuzu bildiriniz. Çoğu durumlarda hesap işlemleri doğrudan CareMed ile doktorun arasında gerçekleşecektir. Yine de size bir fatura verilirse, onu lütfen doldurulmuş bir zarar bildirim formu ile birlikte ilgili zarar bildirim ofisine gönderiniz.

Tedaviyi yapan hekim, verdiği hizmetin hemen ödenmesini istiyor. Ödemeyi emaneten ben mi yapacağım?
Bu durumda lütfen doktorun hizmetlerini ödeyip orijinal faturayı eksiksiz doldurulmuş zarar bildirim formu ile birlikte sizin için geçerli zarar bildirim ofisine gönderiniz. Zarar bildirim formunu ve zarar bildirim ofisinin adresini sigorta onayınızda ya da internette www.caremed-insurance.com/login adresinde bulabilirsiniz.

Doktorda bir tarama muayenesi yaptırmak istiyorum. Bu tür muayeneler CareMed kapsamında mıdır?
Tüm rutin muayeneler, kontrol muayeneleri, görme testleri, alerji testleri ve hamilelik testleri sigorta kapsamının dışındadır.

Önceden bulunan hastalıklar sigorta kapsamının dışındadır. Bu ne demek?
Yurtdışına çıkmadan önceki 12 ay içerisinde, sizde muayene ya da tedavinizi gerektiren şikayetinize benzer semptomlar görülmüşse veya bununla ilgili tedavi gördüyseniz, muayeneniz daha önce mevcut bir şikayete ait olarak kabul edilecektir. Tüm kısıtlayıcı ve istisna şartlarını, sigorta hizmeti kapsamında bulabilirsiniz.